KPN Marathon Cup
12 Nov 17:30 pm - 22:00 pm
De Uithof voor het voetlicht
Ze komen allemaal uit Zuid-Holland en hebben allemaal een band met De Uithof. Sinds dit seizoen nog meer dan ooit, want ze worden nu zelfs ondersteund door de ijsbaan. De marathonschaatsers van team De Uithof willen zich daarom op zaterdag 12 november in de vijfde wedstrijd van de KPN Marathon Cup op ’eigen’ ijs van hun beste kant laten zien.
Aan de vooravond van het seizoen spraken de mannen van De Uithof hun ambities uit. Anoniem meerijden kwam niet in dat rijtje voor. Het vijftal Joost Juffermans, Jaap Smit, Thijs Smit, Bert van Buren en het ’kind van De Uithof’ Sandor Stuut wilde zich nadrukkelijk laten zien dit seizoen. En het moet gezegd, de mannen hebben woord gehouden. In de eerste races van de competitie was de ploeg een van de smaakmakers, met een podiumplek voor Joost Juffermans in Thialf als voorlopig hoogtepunt.
Dat is ook de rol die Uithof-directeur Eugène de la Croix voor ogen had als het op zijn nieuwe marathonteam aankomt. ,,Er is in de afgelopen jaren te veel de focus gelegd op andere zaken, waardoor we bij De Uithof mensen verloren hebben’’, stelt De la Croix. ,,Die willen we terug, en dat kan onder andere door sponsoring. De Uithof moet weer op het netvlies van de mensen komen, en de marathonploeg is daarbij voor ons een belangrijk uithangbord.’’
En wat is daarbij een betere gelegenheid dan een wedstrijd op de eigen ijsbaan? Al ruim voor aanvang van het seizoen stond die race met dikke letters in de agenda’s van de mannen van De Uithof. De avonturiers van het westland zorgen gegarandeerd voor spektakel op de Haagse ijsbaan.
Ze staan daarin natuurlijk niet alleen, want in het peloton rijdt nog een flink aantal mannen rond dat zijn zinnen heeft gezet op de zege in de residentie. Karlo Timmerman natuurlijk, winnaar van de eerste marathon in Deventer. En Arjan Stroetinga, op dit moment misschien wel de snelste van allemaal. Ingmar Berga, Rob Hadders, Simon Schouten; allemaal snelle mannen die op zoek zijn naar succes.
En dan zijn er ook nog de alleskunners, de krachtmensen uit het peloton. Bob de Vries en Jorrit Bergsma, rijders uit de formatie van BAM, die vorig seizoen ook tot de internationale top behoorden op de langebaan bij de vijf en tien kilometer en in Thialf het publiek een fantastische finale voorschotelden. Bergsma, nog winnaar in Amsterdam, moest het afleggen tegen Bob de Vries. Maar ook Douwe de Vries, Gary Hekman en veel meer sterke en snelle mannen.
Daarom is het de moeite waard de mannen van de marathon eens zelf in actie te zien. Ze zorgen voor 125 ronden lang snelle actie. Ontsnappingen, tussensprints, ploegenspel en valpartijen. Vijftig kilometer knallen, waarbij rondjes van 27 seconden meer regel zijn dan uitzondering. De marathonwedstrijden staan bol van het spektakel.
Geldt natuurlijk ook voor de vrouwen, waarbij ook alle toppers aan de start staan. Mariska Huisman natuurlijk, de rappe Noord-Hollandse. En Foske Tamar van der Wal, de beste marathonschaatsster van het afgelopen seizoen, en winnares van de eerste drie wedstrijden dit seizoen. Zij is op dit moment absoluut de te kloppen vrouw. Carla Zielman is erbij, Daniëlle Bekkering, Mireille Reitsma en Friezin Maria Sterk. Ook de vrouwen zorgen voor volop actie en strijd.
Alle reden dus om zaterdag 12 november naar De Uithof te komen en de marathonschaatsers zelf te zien vlammen.
Programma 12 november:
18.00 Mannen Eerste Divisie - 100 ronden;
19.30 Dames Top Divisie - 60 ronden;
20.30 Mannen Top Divisie - 125 ronden.
Entree:
Kinderen: €4,-
Volwassenen: €8,-
Eerst volgende wedstrijden KPN Marathon Cup:
Zaterdag 19 november: KPN Marathon Cup 6 Haarlem
Zaterdag 26 november: KPN Marathon Cup 7 Tilburg
Zaterdag 3 december: KPN Marathon Cup 8 Assen






