4200 enthousiaste kids in de Uithof
Honderden kinderen wisten het allang: zondagmiddag moet je in de Uithof zijn. Maar liefst 4200 kids, ouders en opa’s en oma’s begeven zich naar het activiteitencomplex voor het enige échte popconcert voor kinderen vanaf 6 jaar: Hitz voor Kidz.
Terwijl moeders en vaders op het laatste moment nog hun kroost naar binnen proberen te werken, staat Popstars-winnaar Dean Saunders al op het podium. De stoeltjes op de tribune zijn drukbezet en ook de zaal staat bijna helemaal vol.
Kinderen rennen wild door de zaal, spelen met elkaar of met de pasgekochte lichtgevende speeltjes.
Het jeugdige enthousiasme is bijna voelbaar. Dat vindt ook organisator en bedenker van het uitverkochte concert, Ruud Rienties. „Als je 7 bent, is het ook hartstikke cool om naar een popconcert te gaan,’’ zegt de Zoetermeerder.
Zoetigheid zoals popcorn, suikerspinnen en ijsjes vinden gretig aftrek en maken het kleine kinderparadijs compleet, hoewel ouders zich op zijn zachtst gezegd ook opperbest vermaken. Het zijn vooral de volwassenen die meedeinen op de muziek van Dean, Ralf Mackenbach en Ali B en hun kinderen overtuigen een dansje te wagen.
Janey Meere (9) hoeft niet door haar ouders overtuigd te worden. In alle spanning staat zij vooraan het podium te wachten op haar idool Ralf Machenbach. Moeder Belinda: ,,Ze durft zelfs niet naar de wc te gaan, omdat ze bang is dat ze anders haar plekje kwijt raakt.’’ Janey’s geduld wordt beloond als de jonge zanger met een oorverdovend gegil wordt ontvangen en zelfs de allerkleinsten een Blackberry of iPhone tevoorschijn halen om alles vast te leggen.
Bron AD












